Чајанка на часу енглеског језика у оквиру Недеље сећања и заједништва у школама( Tea party)

У школи „Михаило Баковић“ је организована прва чајанка у току часа енглеског језика коју је пратила наставна јединица “ Лондон“ а све у оквиру Недеље сећања и заједништва у школама. Тако су ученици петог разреда имали прилику да на један необичан и пријатан начин доживе историју и традицију енглеског народа који је познат у свету по свечаном испијању чајева. Ове године је то организовано као пилот пројекат а надамо се да ћемо од наредне школске године укључити и остале разреде и запослене у Школи и то постати традиционално дружење. Током чајанке су служени и традиционални чајни колачићи и ученици су вежбали конверзацију. У другом делу часа ученици су пратили видео пројекцију о Лондону и енглеским обичајима.
Верујемо да ће се оваквим приступом учења страних језика у школама знатно приближити и олакшати наставни садржај и да ће на тај начин ученицима бити занимљивије градиво.